Pinty’s – Teams

TEAM LIST

 

April 5-8, 2018

Home Page A Event (1xx series) B Event (2xx series)
C Event (3xx series) D Event (4xx series) E Event (5xx series)
F Event (6xx series) G Event (7xx series) H Event (8xx series)
I Event (9xx series) J Event (10xx series) K Event (11xx series)
L Event (12xx series) M Event (13xx series)  Team List
1 - A. Lorne Cassidy – Stittsville
2 - Aldershot School – Burlington
3 - Almonte Schools
4 - Amhersview Public School
5 - Archie Stouffer Elementary School – Minden
6 - Arran-Tara School – Team Gowan
7 - Arran-Tara School – Team Wilson
8 - Beavercrest Community School – Team Breedon
9 - Beavercrest Community School – Team O'Connor
10 - Beavercrest Community School – Team Tkach
11 - Beckwith Public School
12 - Bobcaygeon Public School
13 - Brockville Collegiate
14 - Cameron Street Schools – Collingwood
15 - Cedarview Middle School – Team Hartwig
16 - Cedarview Middle School – Team Manson
17 - Centennial Middle School – Georgetown
18 - CPHS – Team Litle
19 - CPHS – Team Martin
20 - D. Roy Kennedy P.S. - Team McTaggart
21 - D. Roy Kennedy P.S. - Team White
22 - Drummond Centre School
23 - Ecole Edouard Bond – Ottawa
24 - Ecole Hepworth Central Public School
25 - Ecole Secondaire Paul-Desmarais – Stittsville
26 - Ecole Secondaire Pierre-Savard – Nepean
27 - Elmdale Public School – Ottawa
28 - F.E. Madill – Wingham
29 - Forestview Public School – Niagara Falls
30 - Georgian Bay Community School – Meaford
31 - Glashan Public School – Ottawa
32 - Glen Orchard PS – Team Campbell
33 - Glen Orchard PS – Team Vankruistum
34 - Goulbourn Middle School
35 - Harrow Public School
36 - Highpoint Community School – Team Oulette
37 - Highpoint Community School – Team Thompson
38 - Hillcrest Elementary School – Owen Sound
39 - Homelands St. Public School – Mississauga
40 - Hopewell Elementary School – Ottawa
41 - Humphrey Public School – Seguin
42 - Huntley Centennial Public School – Carp
43 - James W. Hill Public School
44 - JD Hodgson E.S. - Team Aldom
45 - JD Hodgson E.S. - Team Byers
46 - JD Hodgson E.S. - Team Malette
47 - JD Hodgson E.S. - Team Nicholls
48 - Kars on the Rideau – Team Biemans
49 - Kars on the Rideau – Team Graham
50 - Kars on the Rideau – Team Holmes
51 - Lester B Pearson P.S. - Team Ferguson
52 - Lester B Pearson P.S. - Team Savage
53 - MacPhail Memorial E.S. - Flesherton
54 - Monsignor Michael O'Leary Catholic School
55 - Nationview Public School – South Mountain
56 - North Dundas IS – Team McKercher
57 - North Dundas IS – Team Richardson
58 - Notre Dame C.H.S. - Carleton Place
59 - Notre Dame Catholic E.S. - Newmarket
60 - Our Lady of Lourdes E.S. - Kingston
61 - Roch Carrier Elementary (Glen Cairn P.S.)
62 - Rogers Public School – Newmarket
63 - Sacred Heart – Team DiPaolo
64 - Sacred Heart – Team Wooltorton
65 - Seaway District High School – Iroquois
66 - St. John Catholic E.S. - Perth
67 - St. Joseph High School – Nepean
68 - St. Philip Catholic School – Richmond
69 - Wasauksing Kinomaugewgamik – Team Jeffries
70 - Wasauksing Kinomaugewgamik – Team Walker
71 - Winchester P.S. - Team Gagnon
72 - Winchester P.S. - Team Smith